plemionaLOGO

Plemiona swego czasu trochę zwolniły, zaczynałem już powoli myśleć że gra nie cieszy sie już takim zainteresowaniem, a tu niespodzianka. Kolejna wersja i kolejne popawki:

Rankingi "live"
Odznaczenia:
- Spore poprawki w wyświetlaniu odznaczeń, lepiej prezentujące postęp w zdobywaniu kolejnych osiągnięć (zarówno dziennych jak i "normalnych").
- Łatwiejszy dostęp do swoich odznaczeń, z poziomu nowej pozycji Profil w menu głównym.
Zmiany menu
- Przycisk Mapa został umieszczony w górnym menu. Zauważyliśmy bowiem, że dla wielu początkujących graczy umiejscowienie tej opcji bezpośrednio nad obrazem wioski było nieintuicyjne. Zaczynając grę rozpoczyna się od przeglądu głównej listy menu i tam powinny znajdować się wszystkie najważniejsze opcje.
- W menu głównym pojawiła się też nowa zakładka "Profil", która grupuje w jednym miejscu wszystkie informacje dotyczące gracza. Pozwoli to na łatwiejszy dostęp (i edycję) do własnego profilu, odznaczeń, listy przyjaciół oraz zablokowanych (przez danego gracza).
- Opcja "Zablokuj gracza" (służąca do zablokowania komuś kontaktu z danym graczem), dotychczas mieszcząca się w menu Wiadomości oraz Raporty została przeniesiona do menu Profil (jako "Czarna lista").
- Opcje "Notatki" i "Wyloguj", jako najrzadziej używane, zostały przeniesione z menu górnego do dolnego (żeby zrobić miejsce dla pozycji "Mapa" i "Profil").
Mapa
- Wyświetlanie koordynatów zostało przeniesione z paska wokół mapy do jej wnętrza, żeby zostawić więcej miejsca dla samej mapy.
- Dzięki powyższej zmianie: domyślny rozmiar mapy dla osób bez Konta Premium został zwiększony z 8x8 do 9x9.
- Dodana możliwość wyświetlania grafik na mapie także w aplikacji mobilnej.
Inne bardziej znaczące zmiany
- Dodana opcja "Nie pytaj mnie ponownie" przy potwierdzeniu skorzystania z funkcji Premium. Jeśli zostanie zaznaczona, to można ten wybór anulować w menu Ustawienia.
- Dodana opcja wyboru po jakim czasie mają być kasowane raporty przeniesione do Archiwum (maksimum 2 lata, domyślnie 3 miesiące). Zostało to wprowadzone aby uniknąć przechowywania dużej ilości bardzo starych raportów. Zarchiwizowane opublikowane raporty nie będą kasowane.
- Dodany nowy panel "Bieżące parametry" w przeglądzie wioski, który kumuluje informacje na temat wiary oraz flagi we wiosce. Będą tam również wyświetlane innego rodzaju bonusy wpływające w danej chwili na wioskę.
- TOP 3 w rankingu graczy oraz plemion będzie wyróżniona specjalnymi grafikami.
- Polepszone wypełnianie zadań: otrzymana nagroda będzie wyświetlana po wykonaniu zadania, a zdobyte w ten sposób surowce będą wyświetlane nad bieżącym stanem surowców (w postaci chwilowych "dymków").
- Dodany dostęp do wersji mobilnej gry za pośrednictwem adresu: m.plemiona.pl.
- Dodana możliwość wpisania dzielenia łącza podczas fazy wstępnego logowania.
- W celu uniknięcia nadużyć tylko pierwszych 5 graczy, którzy skorzystają danego dnia z Twojego linku polecającego, będzie mogło być ulokowanych w Twoim sąsiedztwie. Jeśli wioska w sąsiedztwie powstała dzięki skorzystania z Twojego polecenia, to nie będziesz mógł jej atakować przez okres 21 dni (ani być atakowany przez nią).
- Szereg mniejszych usprawnień i poprawek.

Termin aktualizacji wyznaczono na jutro w godzinach 14-16.

Link do gry