Granica PBF

Granica PBF została założona w roku 2009 i od tego czasu funkcjonuje nieprzerwanie, ciągle się przy tym rozwijając. Akcja tej gry forumowej toczy się w autorskim świecie high fantasy, z bogato opisaną historią. Znajduje się tutaj wiele lokacji, z czego wiele zostało szczegółowo opisanych – zwłaszcza jeśli chodzi o miasta-państwa którymi usiany jest kontynent, zamieszkiwany przez kilkadziesiąt inteligentnych ras (z których opisy – znowu – są dość szczegółowe, a każda ma swoją genezę w historii świata). Osoby lubujące się w magicznych opisach znajdą tutaj bogaty opis magii wraz z różnymi jej formami.

Tworzenie postaci jest tutaj bardzo elastyczne – można wykreować zarówno prostego kupca, bez szczególnych zdolności, jak i potężnego czarodzieja, demona czy nawet smoka. Administracja dba jedynie o to by postacie pasowały do otaczającego świata, a ich potęga była utrzymana w jakichś ryzach: posiadanie mocy pozwalającej spopielić małe miasteczko jest akceptowalne, jednak taka która zagrażałaby potęgą całemy kontynentowi zostanie odrzucona, ze względu na potrzebę utrzymania świata w całośći 😉

W przeciwieństwie do wielu gier play by forum, na Granicy nie istnieje rola Mistrza Gry. Gracze sami decydują o wydarzeniach w wątkach w których uczestniczą. Dla wielu osób wydaje się to początkowo być rozwiązaniem kiepskim, jednak jak pokazuje historia i doświadczenie, gracze doskonale się bawią w ten sposób. Rozgrywka w większości jest przez to nastawiona na kooperację, nie brakuje jednak sprzeczek a nawet krwawych walk pomiędzy nimi.

Oprócz forum na którym toczy się rozgrywka, Granica wyposażona jest w własną wiki, na której to znajduje się dogodny dostęp do wszystkich wyżej wymienionych opisów – dzięki czemu informacje na temat świata są spójne. Strona ta znajduje się tutaj: Grymuar – opis świata Alarani.

Ponadto nie brakuje tutaj również osób z zacięciem dziennikarskim. Na tym blogu pojawia się regularnie dwutygodnik, gdzie skrótowo opisywane są aktualnie toczące się sesje, dzięki czemu wszyscy mogą na bieżąco śledzić wydarzenia. Ponadto znaleźć można tutaj również wywiady zarówno z administracją jak i zwykłymi graczami.

Od czasu do czasu organizowane są również konkursy, którymi warto się zainteresować, jako iż nierzadko do wygrania w nich są nagrody rzeczowe – głównie książki, ufundowane przez jedno z wydawnictw z którymi współpracujemy.

Atmosfera jest tutaj bardzo przyjazna i mile widziani są tutaj zarówno nowicjusze jak i starzy wyjadacze gier fabularnych. Od czasu do czasu gracze wraz z administracją spotykają się również w realu, gdzie powstają i zacieśniają się przyjaźnie, a czasem nawet powstają trwające długie lata miłości 🙂

Post Author: Thoran