Imperium – tekstowa gra MMORPG

Imperium to tekstowa gra MMORPG w przeglądarce – najstarsza aktywna gra tego typu w Polsce.

Pomimo kilkunastu już lat na karku Imperium wciąż żyje i jest rozwijane. Nieustannie wprowadzane są nowe elementy, poprawki i udogodnienia dla nowych graczy, aby każdy mógł przeżyć tu niezapomnianą przygodę.

Film promujący grę

Ciekawy świat fantasy z wieloma unikatowymi i oryginalnymi elementami rozgrywki sprawia, że Imperium wyróżnia się na tle innych gier tego typu.

Gra podzielona jest na ery, z których każda trwa, dopóki ktoś nie pokona finałowej bestii – legendarnego Potwora z jaskini Nottern. Obecnie trwa już XXI Era Imperium.

Istnieje w grze rozbudowany Poradnik dla początkujących graczy wraz z dynamicznym bestiariuszem. Nieustannie rozwijany jest także system klimatycznych podpowiedzi dotyczących rozgrywki, które można spotkać w różnych miejscach w grze.

Istniejący system przygód – zadań do wykonania – prowadzi gracza przez większość lokacji w kolejności zgodnej z rozwojem postaci. W chwili obecnej w grze znajduje się 35 zadań questowych do wykonania, podzielonych na 4 oddzielne wątki, oraz planowane są kolejne.

Mnogość istniejących profesji oraz dróg rozwoju postaci sprawia, że każdy może szukać własnej ścieżki rozwoju – od Wojownika i Barbarzyńcy, poprzez Paladyna, Kapłana, Czarodzieja i Druida, aż po Złodzieja, Barda i Rzemieślnika.

Logo Imperium

Dodatkowym elementem wzbogacającym rozgrywkę jest system zmiany rasy, pozwalający przeistoczyć się z człowieka w Wampira, Wilkołaka, Czarta, bądź Wogula, z których każdy posiada własne unikatowe cechy i miejsca, które może odwiedzić, co ma niebagatelny wpływ na sposób rozwijania postaci.

Obecnie w Imperium znajduje się ponad 30 odrębnych lokacji, które można eksplorować w poszukiwaniu niezliczonych artefaktów i bogactw, zamieszkanych przez ponad 250 typów potworów. Niektóre z lokacji posiadają nawet po kilka wewnętrznych pod-lokacji o różnym stopniu trudności.

Logo Imperium

9 zróżnicowanych profesji, 5 dostępnych ras, kilkanaście umiejętności, które można rozwijać, rozbudowana ekonomia – otwarty rynek mikstur i uzbrojenia, a nawet możliwość budowy własnego domu i dzielenia go ze współmałżonkiem. Do tego dodać należy także rozbudowany system Gildii z własnym modułem wojen i punktów kontrolnych na prowincjach, a nawet możliwość założenia własnego Rodu – wszystko to znaleźć można w Imperium!

Mechanika gry mocno odbiega od utartych schematów, znanych z innych gier tego typu. Przede wszystkim system walki oparty na układanej przez gracza Taktyce – zbiorze prostych skryptów do zdefiniowania, określającym zachowania postaci podczas walki – daje szansę wykorzystania pełni możliwości swojej postaci oraz poznania zasady budowania skryptów

Imperium

Dla ciekawych historii krainy dodany został moduł Kronik obejmujących okres od powstania gry, gdzie spisane zostały wszystkie ważniejsze wydarzenia i postacie, jakie zapisały się w jego historii.

Dla lubujących się w rywalizacji, Imperium oferuje rozbudowany system ponad 35 Osiągnięć (Achievementów), a także Ranking Graczy, dający wszystkim możliwość walki o najwyższe odznaczenia!

Zapraszamy wszystkich do gry w najstarszą w Polsce aktywną przeglądarkową grę RPG!

reflinkLOGO

Post Author: Thoran