margonemLOGO

Margonem – jedyna taka Polska gra

margonemLOGO

Margonem, to polska darmowa gra MMORPG w przeglądarce oparta na grafice 2D wykonanej metodą pixel artową. Projekt ten okrzyknięty przez internautów polską wersją Tibii cieszy się niesłabnącą popularnością. Blisko 300 tysięcy graczy rozwija swoje postacie na kilkudziesięciu serwerach, których różnorodność może przyprawić o zawrót głowy. Poza światami zwykłymi funkcjonuje świat fabularny, świat pvp, non-pvp, zawodowy, gdzie każdy gracz po śmierci spada na pierwszy poziom, a także światy prywatne.

Podczas zakładania postaci, gracze mają do wyboru aż sześć profesji: wojownika, paladyna, tancerza ostrzy, łowcę, tropiciela oraz maga. Każda z profesji cechuje się indywidualną techniką walki, rozwijanymi statystykami czy też umiejętnościami z których korzysta. Postacie mogą dobierać swój ekwipunek z blisko 10 tysięcy przedmiotów dostępnych w grze, które można zdobyć z różnej maści stworów. Dzielą się one na zwykłe, elitarne, herosów oraz tytanów. Im silniejszy przeciwnik, tym mamy większą szansę na wartościowy przedmiot, a te również dzielą się na wiele grup. Od zwykłych, które stanowią głównie źródło dochodów graczy, którzy takich przedmiotów pozbywają się w sklepach npc, przez unikatowe, heroiczne i najbardziej pożądane – legendarne. 

Poza wyzwaniami w postaci silnych potworów w grze można skupić się na wykonywaniu zadań. Blisko 500 dostępnych questów zapewni rozrywkę na wiele godzin. Dodatkowo, turnieje nazywane Krwawymi Łaźniami, dostarczą znudzonym nieco adrenaliny na rozruszanie kości. Osoby, które w grach cenią sobie aspekty społecznościowe nie będą rozczarowane. Rozbudowana lista przyjaciół oraz wrogów czy możliwość grupowania się z napotkanymi graczami to tylko niektóre z rozwiązań mających za zadanie uczynić rozgrywkę niezwykle przyjemną.  Gracze, mają także możliwość łączenia się w klany, co pozwala zwiększyć ilość zdobywanego doświadczenia, korzystać z klanowego depozytu lub stroju.

Podsumowując, Margonem to gra, której największą wadą wydaje się być grafika, jednakże jej  grywalność oraz oraz różnorodność stoi  na tak wysokim poziomie, że nie można przejść obojętnie obok tego tytułu. Z czasem największa wada przeradza się w zaletę, ponieważ uruchomienie gry na jakimkolwiek urządzeniu nie stanowi większego problemu. Wystarczy tylko połączenie internetowe oraz jakakolwiek przeglądarka.

reflinkLOGO

Post Author: TreeCo