fereldenLOGO

Ferelden TGF

fereldenLOGO

Na początek o świecie
Nasza gra będzie osadzona w Fereldenie – jednym z królestw Thedas, znanym z gier i książek z serii Dragon Age. Wybraliśmy te realia ponieważ Dragon Age oferuje bogate, lecz nieprzeładowane lore w klimacie mrocznego fantasy. Świat jest więc pełen nierówności, ucisku, potworów i tajemnic. Thedas jest miejscem targanym przez niezliczone konflikty i wojny, a sama struktura społeczna sprawia, że co chwila wybuchają mniejsze lub większe zatargi. Dlatego właśnie wybraliśmy Thedas i Ferelden – ponieważ nie chcemy robić gry, w której na siłę trzeba wymyślać przygody, chcemy zrobić grę, w której opowieść będzie toczyć się sama.

Nasze cele
Przede wszystkim chcemy stworzyć grę, która będzie zajmująca zarówno pod względem fabularnym, jak i mechanicznym. Pracujemy nad popartym mechaniką systemem fabularnym, który nada rozgrywce realizmu, dynamiki i kolorytu. Fabuła w Fereldenie będzie kreowana w dużej mierze przez graczy wspieranych przez MG, dając tym samym dość dużą swobodę rozgrywki. Dodatkowo mamy nadzieję, że wokół Fereldenu powstanie zgrana społeczność, dająca możliwość poznawania ciekawych, nowych osób.

Na jakim etapie są prace?
1 marca 2014 Ferelden przeszedł z fazy beta testów fabularnych do etapu otwartej gry. Wchodząc do mrocznego świata osadzonego w uniwersum Dragon Age, gracze mają do dyspozycje takie funkcjonalności jak:

– Życie Fereldenu, w którym rozgrywane są sesje i przygody znaczące dla krainy,
– 6 karczm, w których można napić się wyśmienitego fereldeńskiego miodu lub czasami oberwać od MG ciężkim przedmiotem,
– Sesje prywatne, w których gracze mogą bawić się razem z innymi (dwuosobowe i grupowe),
– Zasłyszane, czyli siłę napędzającą świat – plotki,
– Wieści, w których pojawiają się wydarzenia o największym znaczeniu dla Fereldenu,
– Tablicę ogłoszeń, na której można poszukiwać innych chętnych do rozegrania sesji,
– Tradycyjną pocztę, przez którą można załatwić sprawy zarówno klimatyczne, jak i te niedotyczące świata Fereldenu,
– Ferewiki, baza wiedzy na temat lore, wciąż poszerzana o nowe informacje.

Jeżeli więc jesteś fanem świata Dragon Age lub po prostu lubisz fabularną rozgrywkę i masz ochotę spróbować swoich sił w nowym świecie, dołącz do nas na www.ferelden.pl!

Parę słów o nas
Jesteśmy grupą, która tworzyła, współtworzyła, czy też po prostu grała w różne przeglądarkowe RPGi. Tworząc team Leanaí impire, wspólnie postanowiliśmy zająć się nowym projektem, przy którym jak najpełniej staramy się korzystać z naszych wcześniejszych doświadczeń. W tej chwili jest nas kilkanaście osób, w tym 3 programistów i dwóch grafików (grafika załączona do tekstu została stworzona przez jednego z nich – Yquana). Wielu spośród nas jest doświadczonymi MG lub fanami Dragon Age. Lub jednym i drugim naraz. Z pewnością też do naszego teamu dołączą nowe osoby, które poznamy po uruchomieniu gry.

Zapraszamy do wspólnej gry,
Leanaí impire

Przydatne linki:
www.ferelden.pl – adres gry
https://www.facebook.com/Ferelden – nasza strona na Facebooku
kontakt@ferelden.pl – nasz adres e-mail

Post Author: TreeCo