Ski Jump Simulator – klasyka w odświeżonej wersji

Każdy z nas ma kilka gier, które nieodłącznie kojarzą mu się z latami młodości i co pewien czas nostalgicznie do nich sięga przeżywając dawne chwile. Do jednych z takich gier z pewnością należy kultowa Deluxe Ski Jump, która właśnie doczekała się godnego następcy w postaci Ski Jump Simulator. Co jest w nie takiego, że warto poświęcić na nią swój cenny czas? Niektórych przyciągnie możliwością wygrania realnych nagród rzeczowych za osiągniętą pozycję rankingową, innych rozbudowanym silnikiem gry, jeszcze inni mogą polubić ją za oprawę muzyczną bądź wiele smaczków poukrywanych w grze.

Unikalna grafika i oprawa muzyczna

Zazwyczaj za oprawę muzyczną w grach o skokach narciarskich służyły głównie słowa komentatorów oraz szum kibiców. Ski Jump Simulator poszedł dalej, bo nagrano autorską muzykę, której twórcą jest wokalista Bajzel. Jest to z pewnością nowinka, którą warto docenić, bo do tej pory wiele gier w klimacie skoków narciarskich zaniedbywało ten element. Najwięksi fani muzyki z gry będą mogli zresztą jej posłuchać bez konieczności równoczesnego skakania, bo można ją odsłuchać na platformie Spotify. Dla ciekawskich płyta nazywa się „Game Over” i zawiera całość muzyki zawartej w grze.

Grafikę warto docenić za wielość szczegółów, które możemy stopniowo odkrywać wraz z coraz dłuższymi skokami. Autorzy, czyli studio SuperNova Interactive zadbało byśmy nie byli w stanie odnaleźć wszystkich sekretów lokacji co jest ciekawą metodą by zatrzymać nas przy grze na jeszcze kilka kolejnych skoków. Warto wspomnieć, że każda z przygotowanych skoczni jest inna i zapewnia odmienne wrażenia wizualne. Projektanci gry zresztą popuścili wodzy wyobraźni i postarali się stworzyć skocznię przyszłości. Efekt jest naprawdę imponujący.

Rozbudowany silnik gry

Nie wystarczy szczęście by oddać dobry skok, gdyż wpływa na to wiele zmiennych jak siła tarcia, opór powietrza, siła nośna, grawitacja, kąt lądowania, kierunek wiatru i wiele innych wskaźników, które zadecydują razem z naszą zręcznością o końcowym sukcesie. Warto przy tym wspomnieć, że nie wystarczy, że raz nauczymy się skakać i na każdym turnieju będziemy w czołówce. Każda skocznia to osobna historia i taktyki obierane na skok mogą, a nawet powinny się diametralnie różnić, a im dalej tym coraz większe wyzwania stawia przed nami gra. Nie można zapomnieć także o wpływie pogody na skoczków, a możemy napotkać zarówno deszcze, burze, pioruny czy śnieg, które potrafią sporo namieszać w rozgrywce.

Jak zostać Małyszem?

Gra oferuje szereg możliwości polepszania statystyk naszego zawodnika, a miejscem, do którego szczególnie często będziemy zaglądać podczas przygody z nią będzie warsztat, w którym będziemy mogli kupować nowe generacje sprzętu i wydawać wcześniej zarobione pieniądze. Jest to niezbędny element by poprawiać parametry i móc zdobywać nowe osiągnięcia, a tym samym dostęp do kolejnych skoczni. Warto wspomnieć, że twórcy przygotowali niezwykle rozbudowany multimedialny poradnik dla gry, który rozbija tytuł na czynniki pierwsze i znacznie ułatwia start w grze.

Bierz udział w znanych i popularnych Turniejach

Ski Jump Simulator jest grą MMORPG, a co za tym idzie opartą na rywalizacji pomiędzy graczami, w której rywalizujemy zarówno o najlepsze miejsca na turniejach, jak i najdłuższe skoki co przekłada się na punktację globalną. Punkty możemy zdobywać w turniejach, które doskonale znamy z rzeczywistości, czyli Pucharze Świata, Turnieju Czterech Skoczni, czy Mistrzostwa Świataw w Lotach i wielu innych, które dali nam do dyspozycji autorzy gry.

Nagrody dla najlepszych graczy

Oprócz możliwości sprawdzenia swoich umiejętności i przeżycia interesującej przygody, gra oferuje także możliwość wygrania całkiem realnych zdobyczy jak chociażby fotela gamingowego, klawiatury, myszki bądź dedykowanych skarpetek z logiem gry co z pewnością sprawi, że gracze będą mieli dodatkową motywację do podjęcia rywalizacji i walki o najwyższe trofea. Kto zostanie najlepszy? To okaże się już 30 czerwca 2022, kiedy podsumowany zostanie ranking Pucharu Świata i wyłonieni zwycięzcy.

Zobacz Trailer z elektryzującą muzyką AMBA

reflinkLOGO

Post Author: Thoran