LineCladis powraca

Stało się! LineCladis po ponad rocznej przerwie powrócił z odnowioną szatą graficzną, zmienionymi zasadami mechanik kilku elementów, paru nowym elementom oraz… delikatnie podniesionym stopniem trudności.

Na pierwszy rzut oka widać, że zmianie uległa szata graficzna, ikony, postacie, mapa, umiejętności i parę innych rzeczy co na pewno lepiej komponuje się z ciemną stylistyką gry, na pewno przyjemniej się na to wszystko patrzy ale nie samą oprawą wizualną gra przeglądarkowa żyje.

Z ważniejszych wprowadzonych mechanicznych zmian to:

  • Wybór frakcji nie ma teraz wpływu oraz ograniczenia na wybierane rasy przy tworzeniu postaci – innymi słowy członek każdej rasy może dowolnie wybierać pomiędzy Wspólnotą Slavów, Imperium czy Państwem Zakonnym. Przypomnijmy, że wcześniej to właśnie frakcja determinowała rasy, jakie gracz może wybrać np. wybierając Imperium można było wybrać rasę Elfa a w pozostałych dwóch frakcjach był on niedostępny
  • Front zmienił się na Arenę walk – wcześniej na naszej arenie gracze mogli grupować się tylko z innymi graczami, którzy posiadali postaci stworzone w ich Frakcji. Przy mniejszej frekwencji graczy powodowało to irytujący problem z trudnością znalezienia członków ekipy. Obecnie po założeniu oddziału na arenie może do niego dołączyć każdy zainteresowany. Mamy nadzieję, że ta zmiana pozwoli graczom odkryć pełną funkcjonalność gry i cieszyć się także aspektem PVP. W przyszłości będą organizowane turnieje PVP
  • Zmianie uległy też umiejętności – mechanika niektórych umiejętności została poprawiona, zmienione zostały bonusy, wszystko dla lepszego balansu.
  • Dodana została nowa modyfikacja w grze czyli Gildie. Tak wcześniej nie było sensu tworzenia tego rodzaju elementu ze względu na “zamkniętą” przynależność do frakcji. Teraz, w dobie kiedy każda rasa może należeć do każdej frakcji dodana została w końcu możliwość stworzenia swojego stowarzyszenia/gildii i zebrania grupy ludzi, którzy są zainteresowani podobną aktywnością w grze – żeby jednak zachować stare przywiązanie do frakcji, gracz zakładający gildię może wybrać czy do gildii mogą dołączać jedynie osoby z jego frakcji, czy wszyscy – ta opcja może być  zmieniana później w opcjach gildii.
  • Przy wypuszczeniu gry padła decyzja o postawieniu na graczy fabularnych dlatego w przyszłości będą organizowane różne eventy dla takich właśnie graczy – wcześniej gra skupiała się na mechanice teraz by tchnąć w nią życie będą organizowane konkursy, sesje oraz eventy by świat w LineCladis oraz jego historia była tworzona przez graczy dla graczy. Pierwsze konkursy na stanowiska rangowe już niedługo na fanpage gry na facebooku: TUTAJ
  • Poprawiono dużo drobnych elementów w całym projekcie by uprzyjemnić rozgrywkę.

Tak na prawdę, trzeba wejść do gry i spojrzeć samemu by wyłapać te zmiany – jeśli graliście wcześniej lub zerknąć świeżym okiem – jeśli chcecie spróbować i ocenić do czego zachęcamy.

A teraz przypomnienie Co to właściwie jest LineCladis. To tekstowo-graficzna (2D) przeglądarkowa gra MMORPG skupiająca się na rozwoju postaci i eksplorowaniu lochów. W grze można znaleźć ciekawe rozwiązania mechaniczne, naprawdę głęboki klimat i masę naprawdę dobrze przemyślanych elementów jak bezklasowy system umiejętności czy olbrzymi mechanizm rzemiosła.

W grę możecie zagrać na stronie: www.linecladis.pl, LineCladis posiada także swój profil na facebooku https://www.facebook.com/LineCladis oraz oficjalny serwer discorda, na którym gracze pomagają sobie nawzajem i organizują wypady na trudniejsze przygody, link: https://discord.gg/yhcfjmZbXU

Poniżej też dla podglądu najnowszy filmik zapraszający do nowego wątku fabularnego oraz garść zrzutów ekranu z wnętrza gry.

Link na YT: https://www.youtube.com/watch?v=J3V312hcAhU&ab_channel=LineCladis

UWAGA: Jeśli nie chcecie zgubić się w grze proponujemy dokładnie czytać pierwsze zadania, które są swego rodzaju TUTORIALEM z działania czyli – gdzie, co i jak działa.

Post Author: Thoran