radiation-620x300

Radiation: Projekt 13 – postapokalipsa w twoim domu

radiation-620x300

Radiation to projekt, który wydumali i postanowili zrealizować Łukasz Wales Walesiuk i Marcin Thoran Karwowski. Cała historia zaczęła się kilka lat temu, Radiation miał się rozwijać wraz z Fenix Engine na którym został uruchomiony. Dzięki pomocy takich osób jak Zielonka czy Halbarad udało się nakreślić ramy świata, przygotować opisy potworów, frakcji, lokacji. Ostatecznie jednak głównie z powodu braku czasu projektu nie udało się ukończyć. Został zapomniany na ponad rok. W tym czasie nawet ktoś podkupił domenę radiation.pl, jednak los chciał, żeby ten projekt został zrealizowany ponieważ w dniu, w którym ponownie zaczęto o nim myśleć na serio skończyła się ważność dla domeny (ktoś nie przedłużył jej na kolejny rok). W każdym razie prace nad grą ruszyły z kopyta, wkrótce też pojawiły się osoby z Projektu 13, które zaproponowały połączenie ich projektu z Radiation. Byli to znany może niektórym Wrathu oraz Rorsarch. Dzięki ich pracy świat Radka wzbogacił się o przeepicką historię, na której od tej pory cała gra będzie bazować.

W chwili obecnej została uruchomiona wczesna beta, a cały projekt ma ogromną szansę na realizację. Liczba zarejestrowanych już pierwszego dnia osób potwierdziła, że wielkie jest zapotrzebowanie na postapokaliptyczną grę tekstową w narodzie. Rozegrano już pierwsze sesje w Spelunie, żwawiej też ruszyły prace nad dopracowaniem świata na forum gry. Jeszcze nie wszystko działa jak powinno ale mimo wszystko uruchomienie gry jest krokiem milowym w całym procesie jej tworzenia. Na razie uskuteczniana jest wewnątrz niej tylko gra fabularna, nie ma żadnej mechaniki, być może ten stan rzeczy się utrzyma być może nie, to już zależy od potrzeb graczy.
Przed rozpoczęciem rozgrywki najlepiej przeczytać historię, na której opiera się fabuła gry. W wiki znajdziecie też kalendarium, które opisuje szczegółowiej wszystkie fakty historyczne. Gra póki co nie posiada żadnych zasad odnośnie imion, avatarków, profili czy czegokolwiek. To postapokalipsa, świat bez zasad.

Przydatne linki:
Link do gry: http://www.radiation.pl
Link do forum: http://forum.radiation.pl
Link do wiki: http://www.radiation.pl/wiki/strona-informacyjna

Post Author: TreeCo