OgameLOGO

Ogame

OgameLOGO

OGame to przeglądarkowa gra strategiczna z rodzaju MMO, która wciąga w swój świat od pierwszego kliknięcia myszką. Wydawałoby się, że na rynku pełno jest tytułów, które wymagają myślenia i analizowania, pomimo to OGame może pochwalić się się już statusem gry kultowej. Złożyło się na to wiele czynników, jednak najważniejszym i bodajże przechylającym szalę na korzyść gry przeglądarkowej, jest jej cena – OGame to tytuł w pełni darmowy (poza kilkoma drobnymi wyjątkami), a pomimo to pozwalający na równie intensywną rozgrywkę z użytkownikami z całej Polski i świata.

 

Gra podzielona jest na osobne serwery, zwane uniwersami. Universum jest osobnym wszechświatem mieszczącym maksymalnie ponad 15 tysięcy graczy. Każde uniwersum dzieli się na galaktyki, układy słoneczne i planety. Oprócz tych jednostek organizacji istnieją także księżyce, które również można rozbudowywać. Każda z planet w układzie różni się zarówno rozmiarem, jak i temperaturą. Oba czynniki są generowane na podstawie losowych współczynników i położenia planety w układzie. Gracze mogą posiadać jedną planetę-matkę oraz liczbę kolonii zależną od uniwersum gry.

Na każdej z planet można wydobywać trzy surowce – metal, kryształ i deuter. Są one wykorzystywane do wznoszenia nowych budowli na coraz wyższych poziomach, produkcji statków i systemów obronnych oraz rozwijania technologii. Czwartą jednostką potrzebną do rozwoju jest energia – od jej ilości zależy współczynnik produkcji, który w przypadku niedoboru zmniejsza wydobycie surowców. Każdy budynek wydobywający surowce zużywa określoną ilość energii – do jej wytwarzania służą elektrownie (słoneczna oraz fuzyjna) i satelity. Głównym zadaniem gracza w grze jest kontrola nad jak największą częścią wszechświata, zbieranie i handel surowcami, rozbudowywanie swojego imperium, postęp technologiczny, walka i układy z innymi graczami oraz osiągnięcie jak najwyższego miejsca w rankingu najlepszych graczy danego uniwersum. Akcja OGame toczy się w czasie rzeczywistym, stąd nawet jeśli gracz nie jest zalogowany, jego planeta może zostać zaatakowana przez innych uczestników zabawy.

                                          reflinkLOGO

 

Post Author: TreeCo