stellararkLOGO

Stell Ark

stellararkLOGO

StellarArk to gra turowa, w której jednakże tury rozgrywane są w regularnych odstępach czasu (standardowo co 45 sekund). W grze sprawujesz rolę nazdorcy, czuwającego nad tym by wszystko szło gładko.

Twoje pojazdy wydobywcze same wydobywają surowce z asteroid a rafinerie przetwarzają je w materiały budowlane. Ty zaś musisz dbać o to by w odpowiednim momencie wyruszyć do nowego systemu, zlecić produkcję nowych pojazdów czy modułów.

Gra nastawiona jest na poł-aktywną rozgrywkę – tzn. by grać nią w międzyczasie (np. pracując, czy grając w inne gry). Nie trzeba poświęcać na niej całej swojej uwagi (chodź niektórzy tak wolą), zamiast tego wystarczy raz na jakiś czas zajrzeć do otwartej karty z grą i wydać swoim podkomendnym polecenia.

Gra oferuje na chwilę obecną ponad 40 różnych technologi do opracowywania (przy czym każdą z osobna można rozwijać w nieskończoność), przy czym liczba ta będzie się stopniowo zwiększać wraz z kolejnymi aktualizacjami.  Do tego dochodzi ponad 20 różnych modułów (odpowiednik budynków w innych grach przeglądarkach), a także spora liczba różnych rodzajów pojazdów – przy czym wraz z przyszłymi aktualizacjami pojazdy będą w pełni modyfikowalne (będzie można je wyposażać dowolnie w różnego rodzaju silniki, reaktory, pola siłowe, uzbrojenie czy inne moduły).

Jest daleka przyszłość. Po epoce kosmicznej ekspansji, złotej erze ludzkości, stało się to czego tak wielu ludzi się obawiało: inteligentne maszyny, które zbudowaliśmy, postanowiły zbuntować i nas zniszczyć. Scenariusz rodem z filmu czy też gry, tym razem okazał się rzeczywistością. Prawie cała ludzkość została unicestwiona, wszystkie nasze kolonie zamieniły się jedynie w usiane ruinami planety, niezdolne do podtrzymania biologicznego życia. Nielicznym udało się uciec. Jak?
 

Zbudowaliśmy Gwiezdne Arki – olbrzymie fortece, w których (względnie) bezpiecznie, możemy żyć i podróżować od systemu do systemu wiecznie ukrywając się i uciekając przed ścigającymi nas maszynami. To jedyne wyjście – pozostawanie w jednym miejscu przez dłuższy czas równoważne jest z śmiercią. Jednak dość historii, właśnie zostajesz mianowany na dowódcę jednej z takich Ark!

reflinkLOGO

Post Author: TreeCo