RedoranLOGO

Redoran – przeglądarkowa gra tekstowa

RedoranLOGO

Redoran – przeglądarkowa gra tekstowa, oparta na silniku Vallheru 0,7, utrzymana w klimacie fantasy. Jak pisze jeden z rangowych, Redoran to „typowy świat Magii i Miecza. Kulturowo blisko sytuacji Francji i Brytanii z późnego średniowiecza i/lub ewentualnie bardzo wczesnego renesansu.” Oprócz tego nikogo nie dziwią tu zamieszkujące lasy elfy, driady czy też krasnoludy bądź barbarzyńcy, którzy na swoje siedliska wybrali sobie góry.

 „Choć pierwsze budynki Redorii znajdowały się już przy gościńcu prowadzącym do głównej bramy, właściwa część Stolicy otoczona była grubymi murami. Wiele plotek krążyło o tym mieście, ale żeby dowiedzieć się prawdy o nim, trzeba było je poznać… Obejrzeć barwne ściany domów bogaczy i skromne chałupy przedstawicieli prostego ludu, posągi bohaterów i administracyjne budynki. Poczuć delikatny aromat kwiatów porastających skwery wokół królewskiego zamku i ostry zapach dobiegający z miejsc pracy: kuźni, stolarskich pracowni i warsztatów alchemików. Usłyszeć pokrzykiwania Mieszkańców i cichą, przyjemną muzykę wędrownych minstreli. Przemierzyć szerokie, reprezentacyjne ulice i ciemne, wąskie ścieżki, wijące się pomiędzy starymi budynkami. Porozmawiać z chłopem, uprawiającym pole tuż za miejskimi murami, z urzędnikiem, który większość czasu spędza w kancelariach i z bogaczem, spacerującym w spokoju wśród pięknych budowli. Przyjrzeć się Elfowi, zagadnąć do Krasnoluda, skinąć głową Wampirowi czy Driadzie. Zobaczyć chociaż raz twarz Króla, która od czasu do czasu pojawia się w jednym z okien zamku. A nawet ci, którzy doświadczyli tego wszystkiego, nie są pewni, czy poznali Stolicę do końca. Zawsze bowiem pozostawała jakaś nieznana uliczka, skryty zaułek czy nowe wyzwanie do podjęcia.”

Czy masz na tyle odwagi, aby wybrać się na spacer po uliczkach Redorii?

Obecnie w grze dostępne jest:

3 główne lokacje – Redoria, Góry Tamoe, Las Avantiel
7 ras – ( człowiek, elf, hobbit, jaszczuroczłek, ork, gnom, krasnolud)
10 predyspozycji rasowych
7 klas ( wojownik, mag, rzemieślnik, barbarzyńca, złodziej, paladyn( tylko ludzie, nieumarli, krasnoludy), druid ( tylko ludzie, elfy, centaury, enty, driady, taureni).
Profesje – w zależności od wybranej klasy mamy możliwość wyboru jednej z kilku profesji.
Wojownik – najemnik, ciężkozbrojny,, kawalerzysta, strzelec, tropiciel, poszukiwacz przygód.
Mag – nekromanta, mag żywiołów, mag bitewny, iluzjonista, alchemik, zaklinacz
Rzemieślnik – zbrojmistrz, płatnerz, jubiler, fleczer, alchemik, kupiec, krawiec
Barbarzyńca – berserker, zabójca magów, dualista, gladiator
Złodziej – złodziej, awanturnik, truciciel, zabójca, akrobata
Paladyn – mroczny templariusz, sługa bogów, łowca potępionych, fanatyk, zbieracz dusz
Druid – znachor, alchemik, zielarz, hodowca, zmiennokształtny.
Możemy również napisać podanie o profesję nieujętą w spisie na Forum.

Mechanika

Do wyboru mamy wiele ścieżek rozwoju mechanicznego postaci. Spora ilość ras i klas oraz profesji pozwala nam wybrać to co najbardziej nam odpowiada. Możemy zająć się handlem, rzemiosłem, walką na arenie, treningiem chowańców, założyć własną strażnicę, dołączyć do jednego z klanów. Każda z tych rzeczy przynosi nam złoto, a te tutaj zdobywa się wyjątkowo łatwo. Za złoto i energię możemy skorzystać z nauki w szkole, gdzie podnosimy swoje statystyki.
Energia – główny reset o 12.00 i mniejsze o 00:00, 01:30, 03:00, 04:30, 06:00, 07:30, 09:00, 10:30, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30, 21:00, 22:30 czasu gry. Odnawianie za złoto w Fontannie Szczęścia.
Dom – łatwy do postawienia i oczywiście odpoczywając w sypialni możemy odzyskać część punktów energii.
Mithril – można zdobyć w Labiryncie, kupić na Rynku od innych graczy, bądź w Sklepie z Mithrilem.
Doświadczenie – Poziom mechaniczny podnosi się szybko i łatwo, niezależnie od ścieżki rozwoju postaci.

 Fabuła

Sesje fabularne można rozpisać na Forum Zewnętrznym bądź w grze, w Miejscu Spotkań. Odbywają się tu zarówno sesje publiczne jak i prywatne. Innym wyjściem jest prowadzenie rozgrywek poprzez pocztę. Z innymi graczami możemy również pisać klimatycznie w karczmie Zajazd pod śl. Gnomem Dla rozmów nieklimatycznych przewidziano chat NC

Rejestracja

Wybieramy gotowe imię, wpisujemy e-mail i hasło, akceptujemy regulamin i możemy odebrać swoją pocztę z linkiem aktywacyjnym. Na początek otrzymujemy 500 energii, 5000 złota. Pora na uzupełnienie statystyk naszej postaci, a więc wybieramy rasę, predyspozycje, klasę, profesję, wyznanie, płeć. Potem przychodzi pora na opisanie wyglądu swojej postaci, znaków szczególnych oraz wybranie charakteru, w specjalnym formularzu. Jeśli czegoś nie wiemy, potrzebne informacje uzyskamy w Pomocy ( mieści się na Podgrodziu), Forum czy też można spytać w karczmie NC ( non clima)
Podsumowanie z punktu widzenia początkującego gracza:
Przejrzysty panel gracza, poruszanie się po nim nie przysparza żadnych trudności. W miarę rozbudowana fabuła, chociaż czasami odnoszę wrażenie, że większość graczy bawi się tu mechaniką. Większość miejsc gdzie mogę zarobić złoto, podnieść poziom postaci, mieści się w jednym miejscu, w Redorii, nie muszę więc tracić energii czy złota na przenoszenie się i błądzenie po innych lokacjach, co jest sporym ułatwieniem, zwłaszcza dla osoby nowej, która ani jednego, ani drugiego nie ma w nadmiarze. Wszelkie informacje, wątpliwości rozwieje dobrze opisana pomoc czy też któryś  rangowych graczy.

reflinkLOGO

 

{ppgallery}11187301 879642545459351 5198061849652466639 o11709728 879642772125995 1913456123608288715 o11728871 879642985459307 2097679820343869793 o{/ppgallery}

Post Author: TreeCo