kickstarterLOGO

[WTF] Gry przeglądarkowe na KickStarterze

kickstarterLOGO

Cześć 🙂 WTF to mój nowy „cykl” w którym będe pisał o różnych dziwnych rzeczach, które mnie zaskoczyły/ zdziwiły jeśli chodzi o gry przeglądarkowe. Od razu mówię, że „WTF” będzie sie pojawiał nieregularnie, ot tak, jak znajde temat . Ostatnio przeglądając Kickstarter natknąłem się na to :

https://www.kickstarter.com/projects/764706004/rage-war

Tak, to gra przeglądarkowa, twórcy zbierają 100tyś dolarów żeby zrobić, jak sami piszą „epic strategy” (ahh ile razy ja to już słyszałem). No dobra, ale przecież każdy ma prawo zrobić sobie gre, a jeśli nie ma środków może uderzyć na portale typu Kickstarter czy IndieGoGo. Spoko tylko teraz…zobaczcie jaka firma zbiera kasę. Jest to znana wszystkim XS Software, spółka która ma setki tysięcy obrotu. A więc WTF? Po co tak duża firma zbiera kase na gre, skoro może zrobić ją spokojnie bez pomocy „founderów” . Racjonalnie myśląc mamy dwa wyjścia:

  1. Chce sprawdzić czy taka gra miała by graczy (co jest w sumie bezsensu, bo od tego mają pewnie swoich ludzi),
  2. Reklama, od dawna wiadomo że takie portale to przede wszystkim dobra i  darmowa reklama.

Hm, popatrzmy na cele :

[spoiler]

[/spoiler]

100 tys $ to 5 er, i gra przygotowana pod tablety- no spoko, dostaniemy gre.

150 tys $ czyli dwie dodatkowe ery i fabuła- fabuła? Od kiedy w strategiach zwraca ktoś na to uwage?

200 tys $ – globalna mapa, pvp, gildie (bla bla bla) A to nie jest czasem podstawa w grach strategicznych?

400 tys $, za to dostaniemy gre skonfigurowaną pod telefony czyli kolejna rzecz która powinna być „od razu”

Tak sobie patrze na to…i…przecież my to juz wszystko mamy, na swoim podwórku czyli w grze Forge of Empires. Fakt faktem, tam nie było wszystkiego od razu ale tak działają gry f2p.

Timeiline:

[spoiler]

[/spoiler]

Tutaj akurat w razie nie powodzenia, plan sie ostro pozmienia. Gra najpierw wyjdzie w Bługarii (czyli w kraju w którym znajduje się firma) a następnie na rynkach najbardziej dochodowych czyli w Niemczech, Polsce, Francji. Dostaniemy ją pewnie w wersji…”podstawowej” i z modelem bliskim p2w.

Podsumowując, mam wrażenie że to poprostu robienie ludzi w kulki. Ogromna korporacja która nie ma kasy na nową gre?  Śmiesznie to brzmi 😀

 

Post Author: TreeCo