panzergeneralsonlineLOGO

Panzer General Online już w open becie

panzergeneralsonlineLOGO

Miłośnicy wojennych strategii ucieszą się na wieść o rozpoczynających się otwartych  beta testach gry Panzer General Online, będącej darmową wersją popularnej pecetowej serii.  Oczywiście cały czas mamy na myśli wersje angielską, następne wersje jezykowe mają być dodane wkrótce.
Czym jest Panzer Generals Online?
To przeglądarkowa strategia wojenna oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami. Grę opracowało wyspecjalizowane projektach Free-2-Play studio Blue Byte, które na ma koncie również Anno Online, The Settlers Online oraz Might & Magic Heroes Online.
 
Akcja osadzona jest w trakcie II wojny światowej. Twórcy przygotowali zarówno kampanię dla pojedynczego gracza, jak i tryb wieloosobowy. W obu przypadkach bierzemy udział w bitach zainspirowanych prawdziwymi starciami. Produkcja podchodzi jednak do swojej tematyki w sposób nie mający za wiele wspólnego z realizmem. Zamiast wiernych historycznie potyczek otrzymujemy więc scenariusze będące abstrakcyjną adaptacją rzeczywistych wydarzeń.

Rozgrywka sprowadza się do turowych bitew, w których poza piechotą biorą udział również czołgi, samoloty oraz wiele innych jednostek. Starcia toczą się na podłużnych planszach złożonych z heksów, a na początku meczu strony konfliktu rozstawione zostają na przeciwstawnych końcach mapy. Do tego wszystkiego dołożono elementy inspirowane karciankami. Gracze muszą zbierać talie kart odpowiadających konkretnym oddziałom i za ich pomocą konstruować skład armii przed potyczkami.

 
 

Post Author: TreeCo