wykreswzrostu

Gry online będą napędzać gospodarke!

wykreswzrostu

Według raportu holenderskiej agencji analitycznej Newzoo wartość rynku gier online na świecie w ubiegłym roku wynosiła 83,6 mld dolarów , a aż 41% producentów gier z USA zanotowało wzrost przychodów. W samych Stanach Zjednoczonych regularnych graczy jest prawie 155 mln i szacuje się, że na świecie jest ich już ok. 700 mln. Polski rynek również jest rozwinięty – spośród ponad 12 mln graczy już ponad 5 mln osób wybiera gry MMO (massively multiplayer online), co generuje około 20% przychodów branży.

Płatności online to kolejne duże udogodnienie dla graczy – bardzo szybko można zapłacić za grę, dokupić potrzebne dodatki i wyposażenie. W tym celu najłatwiej użyć paysafecard, czyli płatności prepaid, równie łatwych i bezpiecznych jak gotówka.
paysafecard, światowy lider internetowych płatności prepaid z siedzibą w Wiedniu i członek międzynarodowej Grupy Skrill, zrewolucjonizował ten rodzaj płatności, gwarantując bezpieczeństwo danych osobowych i finansowych, co zachęca do korzystania coraz większą liczbę osób na wszystkich kontynentach. Badania tej metody płatności pokazują, że 70,5% ankietowanych użytkowników korzysta z paysafecard z powodu bezpieczeństwa dokonywanych płatności, a aż 76,4% ceni łatwość użytkowania. Dzięki kolejnym innowacjom oraz udogodnieniom dostępnym dla użytkowników rozrywka online staje się motorem rozwojowym dla wielu innych sektorów gospodarki i generuje duże zyski.

Najbardziej widocznym trendem jest wzrost zysków ze sprzedaży elektronicznej, natomiast sprzedaż fizyczna powoli spada. Jest to zrozumiałe w nowoczesnych realiach, lecz gwałtowne przyspieszenie tego procesu jest warte odnotowania. paysafecard wychodzi naprzeciw osobom grającym, które chcą dokonać szybkich i bezpiecznych zakupów w Internecie – mogą korzystać z płatności online w formie prepaid, używając jedynie 16 cyfrowego PIN-u. W 2014 roku paysafecard zarejestrował ponad 86 milionów transakcji w 40 krajach, natomiast w Polsce korzysta z tego rozwiązania ok. 800 000 osób. Tak duża liczba użytkowników paysafecard może przyczynić się do wzrostu sprzedaży przez ułatwiony dostęp do gier i płatności, nawet dla osób, które nie posiadają konta bankowego czy karty kredytowej. Także profil gracza ulega zmianie – średnia wieku, znacznie wyższa niż można by oczekiwać, to ok. 35 lat – a co za tym idzie zwiększają się także średnie wydatki, na jakie może sobie pozwolić użytkownik.

Nieustannie powiększające się zyski z gier wyprzedzają prognozy o parę lat. Następne lata wedle ekspertów również przyniesie niebagatelne przychody wysokości 90 mld dolarów w skali roku . Na globalnym rynku gier na prowadzenie wychodzą gry online – są one najbardziej popularne w Azji oraz USA. W regionie Europy Wschodniej pod względem wielkości rynku gier komputerowych Polska zajmuje drugie miejsce po Federacji Rosyjskiej, która jest liderem. Jest to skutkiem rozwoju technologii urządzeń mobilnych, dzięki którym można grać w dowolnym miejscu i czasie, ale nadal kluczowa jest wygoda i spełnienie wszystkich oczekiwań graczy, co zarezerwowane było dla komputerów stacjonarnych z potężnymi procesorami.
„Zauważalny jest duży wzrost zatrudnienia w przemyśle gier – w 2014 roku aż 44% firm zwiększyło swoje zespoły – jest to niezwykle atrakcyjny rynek pracy, zarówno regionalny, jak i globalny. Rozwój technologii w dużym stopniu przyczynia się do rozwoju branży gier – kolejne innowacje, udoskonalany sprzęt również stymulują wzrost dochodów oraz miejsc pracy dla setek tysięcy osób. Zyski generowane przez tę branżę są cenne i dla poszczególnych państw i dla globalnej ekonomii – obecnie gry komputerowe nie są postrzegane jedynie jako rozrywka, ale dochodowy biznes. Zapowiedzi nieprzerwanego rozwoju i optymistyczne prognozy ekspertów są potęgowane przez wzrost sprzedaży online – odejście od tradycyjnej, fizycznej sprzedaży ułatwia graczom zdobywanie gier i dodatków. Dzięki temu cena gier spada, co z kolei przyczynia się do dotarcia do większej liczby graczy. Zakupy online kojarzą się z wygodą i szybkością, a to gwarantuje paysafecard, który ułatwia poruszanie się także w świecie gier i płacenie online tak szybko i sprawnie, jak gotówką. Wyraźny trend rozszerzania grupy docelowej z pewnością zwiększy zapotrzebowanie na bezpieczną i szybką metodę płatności jaką jest paysafecard, na co jesteśmy przygotowani” – mówi Udo Müller, Dyrektor Generalny paysafecard.

Post Author: TreeCo