hexshardsoffateLOGO

Obszerna aktualizacja HEX: Shards of Fate

hexshardsoffateLOGO

Gameforge i HEX Entertainment publikują dziś „Chronicles of Entrath” – dotychczas najobszerniejszą aktualizację  HEXa: Shards of Fate.

 

Update koncentruje się na obszernej kampanii, w której gracz najpierw wybiera dla siebie rasę, a następnie klasę postaci. Nowa mapa świata zaprowadzi go do licznych instancji, w których będzie mógł wypełniać zadania, wyzywać na pojedynki potężnych bossów i zdobywać – w typowy dla gier fabularnych sposób – ekwipunek, karty PvE i punkty talentu, stanowiące bilet do dalszych umiejętności i premii klasowych. 

Mix karcianki MMO i RPG
Na początku kampanii należy stworzyć własnego bohatera. Do wyboru jest 8 ras w odsłonie męskiej lub żeńskiej, każda wyposażona w indywidualne premie, oraz 3 klasy postaci. Mag, Wojownik i Kleryk posiadają indywidualne umiejętności i potrafią  na przykład leczyć, wzmacniać karty albo zadawać bezpośrednie obrażenia. Również talie poszczególnych klas różnią się od siebie, gdyż zostały dopasowane dla preferowanych typów gry. Ponadto kompleksowe drzewka rozwoju zawierają talenty dla klas, niezależnie od wybranej rasy, które można ulepszać wraz ze zwiększającym się poziomem. Wybór rasy determinuje indywidualną historię postaci w świecie Entrath. Dodatkowo, obok wątku głównego, liczne zadania poboczne i opcje dialogowe bezpośrednio wpływają na przebieg gry.

Gracze, podczas swoich podróży, poznają liczne regiony, które nie tylko tematycznie się od siebie różnią. Nowe obszary mogą zaskoczyć bohatera obfitą roślinnością albo pokryć go pustynnym kurzem, a także zmienić wygląd planszy i wpływać na akcję gry.
Kraina potrzebuje więcej kart Po stworzeniu postaci każdy gracz otrzymuje pasującą do wybranej rasy tzw. talię starter, a także dodatkowe karty do wyboru. Sukces w kampanii oznacza więcej kart i przez to więcej strategii dla własnej talii, w tym warianty kart stworzone specjalnie dla tego trybu gry, które w kombinacji z dotychczasowymi kartami otwierają nowe możliwości i taktyki.
Aby nie pogubić się w tych wszystkich funkcjach, nowy tutorial w formie 5 mniejszych walk wtajemniczy nowicjuszy w arkana zwyciężania. 

reflinkLOGO

Post Author: TreeCo