warframe logo

WARFRAME: Tennocon 2016 ogromnym sukcesem

warframe logo

Ponad 1100 graczy i fanów Warframe zebrało się w London Convention Center na TennoConie 2016, pierwszym konwencie poświęconemu grze Warframe®, popularnemu sieciowemu tytułowi Free-to-Play od niezależnego dewelopera i wydawcy Digital Extremes. Pierwsze tego typu wydarzenie zaoferowało graczom Warframe, znanym jako Tenno, dzień pełen zabawnych aktywności, paneli, turniejów oraz możliwości spotkania z innymi członkami społeczności graczy, a także twórcami.

Na początku roku Digital Extremes zdecydowało się przekazać całość dochodu ze sprzedaży biletów na TennoCon 2016 charytatywnemu partnerowi wydarzenia – organizacji Outward Bound Canada. Misją fundacji jest pomaganie młodzieży z rodzin z problemami wychowawczymi, kobietom będącymi ofiarami przemocy oraz weteranom wojennym pragnącym wrócić do normalnego życia. Dziś Digital Extremes może z dumą ogłosić, że wraz ze wszystkimi odwiedzającymi TennoCon udało im się zebrać ponad 74 000 kanadyjskich dolarów z dochodu ze sprzedaży biletów na imprezę.
 „Nie często odbiera mi mowę, ale nie ma słów którymi mógłbym wyrazić to, co czułem podczas osobistych spotkań z tak wieloma fanami,” – powiedział Steve Sinclair, dyrektor kreatywny w Digital Extremes. “Było to niezwykłe doświadczenie, nie tylko dla mnie, lecz także dla całego zespołu tworzącego Warframe, zobaczyć, jak z powodu gry – naszej gry – zgromadziło się tak wiele pozytywnych osób. Nasza społeczność fanów jest niezrównana i dowiodła tego po raz kolejny, czyniąc z pierwszego TennoConu tak olbrzymi sukces – nie tylko poprzez uczestnictwo, lecz także zbiórkę ogromnej ilości pieniędzy na szczytny cel”.
Podczas TennoCon 2016 odbyło się także specjalne wydanie programu TennoLive, tworzonego przez zespół Warfarme, transmitowanego na żywo w serwisie Twitch, gdzie gracze mogli jako pierwsi poznać ekscytujące nowości, jakie pojawią się w świecie Warframe jeszcze w tym roku. Pierwszy raz zaprezentowano tam zwiastun War Within – finalnego etapu najnowszej, trzyczęściowej aktualizacji, rozpoczynającej się od wprowadzenia w czerwcu nowego sportu – Lunaro, a kontynuowanej w Widmach Kolei Solarnych z ostatniego tygodnia.
Debiut nowego Warframe, Titanii: Kierownik produkcji Warframe Scott McGregor zdradził kilka planów dotyczących Titanii, zupełnie nowego Warframe. Najbardziej ekscytujące okazały się plany co do zdolności Titanii, która będzie potrafiła zmniejszyć rozmiar do 1/10 normalnego, co pomoże nawigować Archwingniem podczas ataku przez rozwścieczony rój pomocniczych motyli Titanii. Twórcy zaznaczają, że wszystkie nazwy i opisy zdolności nie są jeszcze całkowicie ustalone.

Zapowiedź 100 Days of Warframe: Powstająca przy współpracy z Paulem Otaking77077 oraz dobrymi znajomymi z mashed, seria animacji 100 Days of Warframe będzie napakowana akcją, składając tym samym hołd grze jak i wspaniałej społeczności skupionej wokół niej. Animacje, okraszone dużą dawką humoru, opowiedzą o pierwszych 100 dniach po przebudzeniu się Tenno. Oczekujcie więcej informacji na temat 100 Days of Warframe jeszcze tego lata.

reflinkLOGO

Post Author: TreeCo