remanumLogo

Travian Games zamyka Remanum

remanumLogo

Na forum gry Remanum pojawił się komunikat o jej zamknięciu. Do 1 września wszystkie serwery prócz DE6 zostaną wyłączone. Jeśli wpłacaliście jakieś pieniądze w tej grze to właśnie poszły się kochać z twórcami gry. W rozwinięciu informacja od zespołu Remanum.

 

Witajcie,

zapewne niektórzy z Was zastanawiali się, dlaczego w ostatnim czasie nie było żadnych nowych ogłoszeń, ani większych aktualizacji gry.
W ostatnich tygodniach skupiliśmy się na intensywnym rozwoju Remanum. Jednak w trakcie planowania nowych funkcji Remanum 2.0 napotkaliśmy bardzo poważne problemy. Okazało się, że zaimplementowanie nowych i pilnie potrzebnych ulepszeń gry byłoby możliwe tylko kosztem innych funkcji gry lub w ogóle nie jest możliwe.

Przeprowadziliśmy kilka spotkań kryzysowych, aby przeanalizować tę sytuację i poszukać rozwiązania tych problemów.
Niestety, dzisiaj możemy już stwierdzić, że nie udało się znaleźć pozytywnego rozwiązania tej sytuacji.

Wprowadzanie nowych funkcji gry, a także naprawianie istniejących błędów pochłaniało coraz więcej naszego czasu, prowadząc do dłuższego oczekiwania na zmiany przez graczy. To powodowało sporo frustracji po obu stronach, jako że Wy – gracze, nie widzieliście postępu gry, a my nie mogliśmy wprowadzić zaplanowanych ulepszeń.

Po długiej dyskusji doszliśmy z żalem do wniosku, że jesteśmy zmuszeni całkowicie wstrzymać rozwój Remanum. Jest nam z tego powodu bardzo przykro i przepraszamy wszystkich wiernych fanów gry – nie była to dla nas łatwa decyzja.

Dzisiaj całkowicie wstrzymano prace nad nowymi funkcjami gry, a także nad naprawą wszelkich błędów i problemów w grze. Oznacza to koniec Remanum.

Co teraz?
1 września 2013 r. wyłączymy nasz serwer gry (EU1), a także serwery RU2, RU3, ES1, FR1 i TR1. Opcja kupna złotych monet zostanie wyłączona na tych serwerach 19 sierpnia 2013 r.

Niedawno uruchomiony serwer DE6 pozostanie jedynym serwerem, na którym gra toczyć się będzie aż do jej normalnego zakończenia. Zespół Remanum będzie zajmował się tym serwerem aż do jego zakończenia, wsparcie będzie dostępne w językach angielskim i niemieckim. Dodatkowo na serwerze włączona będzie możliwość ustawienia wszystkich dostępnych języków gry (w tym języka polskiego).
Od dziś, 15 lipca 2013 roku, wszyscy gracze z naszego serwera (EU1), a także z serwerów RU2, RU3, ES1, FR1 i TR1 mogą przenieść się na serwer DE6 i rozpocząć tam nową grę.

Jak przenieść się na DE6:
Najpierw należy założyć nowe konto na serwerze DE6. Następnie trzeba się z nami skontaktować ze swojego starego konta na serwerze EU1. Na takie żądanie skasujemy stare konto i przeniesiemy złote monety, które się na nim znajdowały, na nowe konto na DE6. Aby zapobiec wszelkim pomyłkom, prosimy w wiadomości podawać nazwę konta oraz nick awatara w grze na DE6. Z powodów technicznych oraz ze względu na potrzebę zachowania balansu gry (serwer DE6 wystartował dużo później niż inne serwery), nie ma możliwości przeniesienia stanu z gry, budynków itd. – grę na DE6 trzeba będzie zacząć od nowa.

Każdy kto przyjedzie na tegoroczny zlot Traviana w Niemczach (2-4 sierpnia) będzie miał okazję bezpośrednio porozmawiać z naszym Game Director Comeonbaer i zadać mu pytania. W innym wypadku możecie do nas pisać i przedstawiać nam Wasze opinie, życzenia i problemy.

Chciałbym Wam wszystkim podziękować za ten krótki czas, jaki spędziliście w grze. Remanum był od początku wyjątkowym projektem, który stał się był dla mnie czymś więcej niż zwykłą pracą. Chociaż żałuję, że tak szybko się to kończy, nie żałuję, że przystąpiłem do tego projektu. Remanum to pierwsza tego rodzaju gra, którą w całości przetłumaczyłem (chociaż nie samodzielnie, dużą część przetłumaczyła Agnes Flavia, a Micella służyła dobrą radą, za co im obu dziękuję ). Podobnie jak inni członkowie międzynarodowego Zespołu Remanum, mogę powiedzieć, że Remanum to także moje „dziecko”.

Dopiero zaczęliśmy budować polską społeczność gry, ale chyba wszyscy się ze mną zgodzicie, że jest to wyjątkowa społeczność, pełna inteligentnych i przyjaznych ludzi, co w środowisku internetowym jest naprawdę rzadkie. Mam nadzieję, że zostaniecie z nami do końca, a potem spotkamy się ponownie przy innym projekcie Travian Games.

Pozdrawiam,
Froz
Community Manager
Zespół Remanum EU

 

Setki graczy na pewno poczują zawód ale hej nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, możecie zaoszczędzony czas poświęcić swoim rodzinom, znajomym, internetowym przyjaciołom…

Oczywiście między wierszami komunikatu twórców można wyczytać to, że gra po prostu nie przyniosła spodziewanych zysków dlatego też została zamknięta. Nowe serwery nie cieszyły się już takim zainteresowaniem jak ich starsze odpowiedniki więc, wg korporacyjnej logiki, gry nie było sensu dalej rozwijać . Nie ważne, że jacyś ludzie już w to grali i wydawali swoje (lub rodziców, lub podatników) pieniądze.

Post Author: TreeCo