Unreal4LOGO

Unreal Engine 4 w Mozilli Firefox

Unreal4LOGO

Rok temu Mozilla chwaliła się że dzieki swojej technologii jest w stanie uruchomić Unreal Engine 3 w swojej przeglądarce. Wczoraj okazało się że jest jeszcze lepiej. Mianowicie w  przeglądarce Mozilla Firefox  można uruchomić gry na silniku Unreal Engine 4 !

„Technologia ta osiągnęła punkt, w którym użytkownicy mogą przejść do  gry poprzez link. Gry są teraz prawie nie do odróżnienia od tych,na  które musieli oni  czekać, aby pobrać i zainstalować produkt” -powiedział Brendan Eich, dyrektor ds. technicznych i wiceprezes ds. inżynierii w Mozilli.

„Unreal Engine 4 jest zbudowany do zasilania nowej generacji gier, i jest przeznaczony do skalowania gier z komputera i konsol do telefonów komórkowych i internetu . Będziemy podekscytowani, co zobaczymy teraz gdy  deweloperzy mają dostęp do kodu istniejącego Unreal Engine 4 (…)
Byliśmy zdumieni tym, co  Mozilla osiągnięła z Unreal Engine 3 w sieci, więc nie mieliśmy wahania do pracy z Mozillą przy porcie Unreal Engine 4,” – powiedział Tim Sweeney, założyciel i dyrektor generalny, Epic Games.

„Wierzymy, że internet ma kluczową rolę do odegrania w przyszłości jeśli chodzi o  rozwój  gier i ich wdrażania. Mozilla udowodniła, że jest katalizatorem aby tak się stało.”– powiedział Brendan Eich, dyrektor ds. technicznych i wiceprezes ds. inżynierii w Mozilli.

Źródło (w języku Angielskim)

Cóż, jak widać, masowe zamykanie dużych gier przeglądarkowych to tylko zbieg okoliczności. Już niedługo zagramy w gry via www na Unreal Enine 4.

Post Author: TreeCo