PanzerGeneralIILOGO

Zapowiedź Panzer General II

PanzerGeneralIILOGO

Panzer General II jest oficjalną kontynuacją legendarnej gry turowej firmy Strategic Simulations Inc. z 1994 roku. Druga odsłona serii przenosi nas ponownie w czasy II wojny światowej.
 
Rozgrywka w grze obejmuje wydarzenia toczące się między wojną domową 1938 r. w Hiszpanii a hipotetycznymi bitwami toczonymi w 1946 r. Kampanie rozgrywane są głównie w Europie Zachodniej i Wschodniej oraz Afryce Północnej.
Prócz odwzorowania klasycznych, historycznych bitew m.in. o Leningrad, Dessau, Maltę czy Tobruk, zgodnie z tradycją serii twórcy oddają do dyspozycji graczy również scenariusze fikcyjne, takie jak hipotetyczna inwazja na Stany Zjednoczone.
Ogólne założenia rozgrywki pozostały niezmienione. Nasze zmagania toczymy na złożonych z heksagonalnych pól mapach – choć w tej odsłonie zrezygnowano z konturów pól, na czym zyskała niewątpliwie warstwa wizualna. Każda z map składa się z 13 różnych typów terenu, jak miasta, góry, bagna czy lasy, co ma oczywiście swój wpływ na przebieg bitwy i parametry poszczególnych jednostek. Tych z kolei otrzymujemy 8 typów, począwszy od zwiadu i piechoty, poprzez czołgi, jednostki obrony przeciwlotniczej i przeciwczołgowej, na artylerii i samolotach bombowych skończywszy. Nasze wyniki w grze nagradzane są punktami prestiżu, które mogą być wykorzystane do zakupu i modernizacji naszych jednostek. Przebieg każdej z bitew możemy odtworzyć, by później przeanalizować wykorzystaną przez nas strategię. Warto odnotować, że w grze wykorzystano nazwiska rzeczywistych dowódców z czasów II wojny światowej.

Tryby gry:
 -Gorące krzesła, gra polega na rywalizacji z kolegą na jednym z powyższych urządzeń
-Online, losowo wybierany przeciwnik
-Bot, gra i rywalizacja z sztuczną inteligencją (komputerem)

Dodatkowe możliwości:
-Kampanie (single player oraz multiplayer)
-Zapis gry na dysku lub w chmurze
-Wczytywanie gry z dysku lub z chmury

Mapy:
Początkowa ilość to 20 map, z funkcją DEVELOPER, każdy gracz może tworzyć grę dla innych i publikować własne twórcze mapy, przesyłać administratorowi gry, który może je dołączyć do gry w raz z twoim podpisem, dobrze wykonane mapy możesz sprzedać a tym samym zarabiając rozwijając grę.
W grze jest ponad 2000 jednostek .

PanzerGeneralII

Link do gry

Polscy twórcy coraz bardziej mnie zadziwiają 😀 Najpierw jakieś farmy, teraz ciekawe turówki a w niedalekiej przyszłości symulator zakładu pogrzebowego 😉

Post Author: TreeCo