InnoGames otwiera nowe studio oraz zapowiada kolejną grę

innogamesLOGO

InnoGames – deweloper i wydawca popularnych gier online, w piątek 17 kwietnia oficjalnie otworzył swoje nowe studio zlokalizowane w niemieckim Dusseldorfie.  W nowym studio pracuje obecnie dwudziestoosobowy zespół deweloperów, który koncentruje się na rozwoju nowej gry opartej na silniku Unity, której premiera odbędzie się już w 2016 roku.

 

Skład ekipy będzie rósł i w momencie przekroczenia półmetka prac nad grą, może liczyć aż 50 specjalistów. Dzięki nowemu studio, InnoGames zyskuje dodatkową przewagę w wyścigu o najlepsze talenty w branży gier.

„Otwarcie drugiego studia to zdecydowanie kamień milowy w historii naszej firmy”, komentuje Hendrik Klindworth, założyciel i CEO InnoGames. InnoGames wywodzi się z położonego na północy Niemiec Hamburga, podczas gdy nowe studio mieści się w zlokalizowanym w zachodniej części państwa – Dusseldorfie. „Dusseldorf jest świetnym dodatkiem do naszej głównej siedziby – należy do 7 najsilniejszych ekonomicznie regionów na całym świecie, a w promieniu 100 kilometrów od miasta, żyje aż 18 milionów osób. Mieszka tam wielu wykształconych i wyspecjalizowanych deweloperów, a doskonała sieć uniwersytecka gwarantuje, że ten stan będzie się tylko poprawiał w najbliższej przyszłości. Last but not least, zarówno miasto i cały region są bardzo bogate pod względem kultury, co z pewnością docenią przybysze zza granicy.” – dodaje Klindworth. Do końca roku InnoGames planuje zatrudnić 100 nowych pracowników do obu swoich siedzib.

W przeszłości InnoGames zdobyło pozycję lidera dzięki niezwykle popularnym grom przeglądarkowym. Obecnie jednak studio widzi olbrzymi potencjał wzrostu w segmencie mobilnego gamingu. „Oddział w Dusseldorfie odegra kluczową rolę we wdrażaniu naszej strategii rozwoju w segmencie mobile.” – tłumaczy Dennis Rohlfing, Studio Manager oddziału InnoGames w Dusseldorfie. „Silnik Unity stanowi świetny fundament dla naszego nowego projektu. Naszym celem jest stworzenie i wydanie jednej z najlepszych gier roku 2016 w swoim segmencie.” Studio InnoGames przeprowadziło swoją pierwszą ofensywę urządzeń przenośnych w roku 2014 dzięki mobilnej wersji gry Forge of Empires, która okazała się jedną z pięciu najlepszych gier na urządzenia iPad w Stanach Zjednoczonych. Studio planuje powtarzać ten sukces i tworzyć jeszcze popularniejsze tytuły.

Post Author: TreeCo