MatchunkLOGO

Pierwsza gra z gatunku „casual” polskiego studia Mohave Games

MatchunkLOGO

19 milionów 700 tysięcy wyników w Google na hasło „Mahjong” dało nam do myślenia. Niestety, jedna z najczęściej rozgrywanych gier w historii ludzkości nie pasowała do naszej wizji gry – przyjaznej, wesołej, angażującej użytkowników w mediach społecznościowych, typowej gry z gatunku ‘casual’. Założenie pozostało jednak niezmienne – gra miała opierać się na łączeniu klocków w pary, tak samo jak w klasycznym Mahjong’u. W ten sposób powstała gra o nazwie Matchunk.

 

Rozgrywka
Są dwa cele gry: (1) dopasować wszystkie klocki (chunks) z identycznym symbolem lub (2) doprowadzić zielone kości (dices) we właściwe miejsce. Pomarańczowe klocki (crates) są ruchome, pomagają gdy chronią przed lawą lub przeszkadzają w łączeniu klocków, w zależności od celu gry. Czerwone podłoże to lawa, zielone kości spalają się w niej. Niebieskie podłoże to lód, po którym kości ślizgają się. Pomarańczowe klocki są złośliwe, pokazują symbol jedynie na chwilę, należy zapamiętać ten symbol. Białe (stones) należy rozbić aby dostać się niżej lub pozostawić, w zależności od celu gry. Im szybciej osiągasz cel rozgrywki, tym więcej punktów zdobywasz.

Fabuła
Głównym bohaterem gry jest kot o imieniu Sifu. Zamierza zostać mistrzem kung-fu. Jednak oprócz treningu ciała, Sifu trenuje także umysł. Grając w Matchunk towarzyszysz mu w drodze do samodoskonalenia.

Gra
Matchunk opublikowany został na platformie Facebook 19 grudnia 2014 roku. Dotychczas gra zdobyła ponad 150 tysięcy graczy, w tym spora część z Polski. Dostępne są dwa tryby gry: (1) rozgrywka przez Świat Matchunk, w którym obecnie dostępnych jest 200 plansz, lub (2) Matchunk Tournaments – cotygodniowe turnieje, w których dodawane są unikalne plansze. W maju 2015 planowane jest uruchomienie gry na platformie Android a w czerwcu 2015 spodziewana jest wersja na iOS.

Gra dostępna jest na portalu Facebook

Post Author: TreeCo