Shakes & Fidget – kompletnie nowa wersja już dostępna

SFgejmLOGO

Producent i wydawca gier Playa Games udostępnił właśnie największą w historii aktualizację klasyka MMORPG, Shakes & Fidget. Ponad 40 milionów zarejestrowanych graczy może od teraz korzystać z całkowicie odświeżonej wersji gry, obfitującej w nowe funkcje i usprawnienia. Na życzenie społeczności, największym zmianom oraz ulepszeniom poddane zostały: arena, system przesyłania wiadomości, gildie oraz zbrojownia. Pojawiło się też wiele zmian technicznych.

 

Przeciwnik zawsze na oku
Jedną z najpopularniejszych funkcji tej wieloplatformowej gry MMO jest arena, na której bohaterowie toczą pojedynki. Dzięki aktualizacji, walki są teraz znacznie wygodniejsze oraz sprzyjają interakcjom pomiędzy graczami. Między innymi ręczne wyszukiwanie przeciwników zastąpiono funkcją automatycznych propozycji. Aby móc lepiej ocenić szanse na zwycięstwo, od teraz możliwe jest bezpośrednie porównanie swoich sił z informacjami dotyczącymi przeciwnika. Ponadto, gracze mogą od tej chwili wymieniać wiadomości, dodawać znajomych lub zapraszać innych graczy do własnej gildii bezpośrednio na arenie.

Lepsza komunikacja
Aby usprawnić komunikację pomiędzy graczami, Playa Games zadbało o gruntowny remont poczty oraz systemu przesyłania wiadomości. Wiadomości od znajomych oraz dotyczące walk są teraz w przejrzysty sposób sortowane według tematów. Nadejście nowej wiadomości będzie sygnalizował dyskretny, ale dobrze widoczny symbol koperty.
Członkowie gildii mogą z kolei korzystać z rozszerzonej funkcji czatu. Rozmowy są możliwe nie tylko w oknie własnej gildii, ale w każdej sekcji gry. Dzięki zwiększonej liczbie widocznych linijek w oknie czatu, prowadzenie rozmów jest znacznie wygodniejsze.

64-bitowa architektura i wiele więcej
Shakes & Fidget zmieniła się znacznie również pod względem technicznym. Klient gry został zaprogramowany całkiem na nowo, co znacznie usprawniło płynność rozgrywki. W związku z wprowadzeniem 64-bitowej architektury na jednym serwerze, zamiast 500 000, może grać nawet do dwóch milionów graczy! Mimo gruntownych zmian technicznych, Playa Games zadbało, aby wszystkie dotychczasowe stany gry i postaci pozostały bez zmian. Gracze mogą więc bez przeszkód kontynuować grę w tą RPG online.

Aktualizacja treści oraz nowe aplikacje na urządzenia mobilne — gotowe do startu
Poza mnóstwem technicznych i wizualnych usprawnień, Playa Games pracuje w pocie czoła również nad nowymi treściami. Czujni fani MMO z pewnością dostrzegli nowy symbol twierdzy oraz zmiany plecaka w zbrojowni. Co takiego się pod tym kryje? Playa Games zdradzi to w najbliższych tygodniach. Gracze preferujący wersje na systemy iOS, Android oraz Windows mogą z kolei korzystać z nowo zaprogramowanych aplikacji. Zoptymalizowany układ Shakes & Fidget zapewni w przyszłości jeszcze wygodniejszą rozgrywkę na poszczególnych urządzeniach.

reflinkLOGO

Post Author: TreeCo