elvenarLOGO

Garść ciekawostek ze świata Elvenar

elvenarLOGO

InnoGames zakończyło właśnie szczegółową ankietę przeprowadzoną wśród graczy. Jej wyniki wielu mogą zaskoczyć, bo niektóre gry cieszą się prawie takim samym zainteresowaniem kobiet co i mężczyzn.  Po więcej ciekawostek zapraszamy do rozwinięcia 🙂

Co więcej, żeńska część graczy gotowa jest wiele wydać w swoich ulubionych tytułach.  Przykładem takiej gry jest Elvenar – najnowsza gra studia, w której prawie połowę internetowych graczy stanowią kobiety, co jaskrawo kontrastuje z pozostałymi tytułami z portfolio InnoGames, które cieszą się uznaniem przede wszystkim męskich odbiorców.

Co ważniejsze, jak wynika ze statystyk ARPPU (średni przychód przypadający na płacącego użytkownika), użytkowniczki, o których mowa, kupują o 30% częściej i w sumie wydają w grze więcej niż mężczyźni. Płeć odgrywa również dużą rolę w kwestii rodzaju dokonywanych zakupów – mężczyźni wydają więcej na rozszerzenia mapy, z kolei kobiety konsekwentnie skupiają się na badaniach.
Elvenar przyciąga także starszych graczy niż inne tytuły studia – 70% graczy Elvenar to osoby, które ukończyły 35 rok życia. Dla porównania warto wspomnieć, że inny tytuł InnoGames, Plemiona, cieszy się powodzeniem głównie wśród grupy wiekowej 15-24. Finansowy sukces Elvenar jest bezpośrednio związany z wiekiem graczy. Wyniki ankiety jasno wykazały, że im starszy jest gracz, tym większe jego ARPPU. Przychód zależy w dużej mierze od czasu gry, który również znacząco rośnie z wiekiem gracza. InnoGames odkryło, że młodsi gracze grają w parę gier jednocześnie, zamiast poświęcać czas jednemu tytułowi.

Elvenar to strategia MMO osadzona w egzotycznym świecie fantasy i skupiająca się na rozwoju miasta. Gracze mają za zadanie stworzenie prosperującego miasta, którego życie rozpoczynają poprzez wybór jednej z ras: elfów lub ludzi. Gra koncentruje się na rozbudowie oraz rozwoju miasta, jednak gracze mogą także wyspecjalizować się w handlu lub podjąć się eksploracji bogatego świata. Wybór rasy będzie miał wpływ na to, jak będzie wyglądało miasto, jego mieszkańcy oraz jakie jednostki je zasiedlą. O ile elfy żyją w pełnej harmonii z naturą, to dla ludzi jest ona jedynie jednym zasobów i budulcem.

 

reflinkLOGO

Post Author: TreeCo